12 İlde İŞKUR TYP Başvuruları 5 Mayıs’ta Sona Eriyor

12 İlde İŞKUR TYP Başvuruları 5 Mayıs'ta Sona Eriyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülmekte olan Toplum Yararına Programlar kapsamında 5 Mayıs itibarıyla sona erecek 59 farklı alanda başvurular sona erecek. Toplum yararına program ile ilgili detaylar ve tüm şartları sizler için derledik. 12 il için yapılan başvuruların yer aldığı iller şu şekildedir:

Isparta, Bayburt, Rize, Bursa, Karaman, Elazığ, Sinop, Malatya, Karabük, Çankırı, Ankara ve Sakarya’da çevre temizliği, park düzenlemeleri, ağaçlandırma, kamusal altyapının yenilenmesi alanlarında yapılacak. İllere ait başvurularla ilgili olarak detaylar aşağıdaki pdf dosyasında ulaşabilir ve Türkiye İş Kurumunun Toplum Yararına Program TYP Arama İşlemleri menüsünden 4 sayfalık program detaylarını inceleyebilirsiniz.

Başvuru şartları nelerdir? Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak gerekiyor.

Toplum Yararına Programlarla ilgili tüm detaylara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. 12 ilde yer alan 59 program başvuru bilgileri için TIKLAYINIZ. Toplum Yararına Programlarla ilgili tüm detaylar için TIKLAYINIZ. İŞKUR TYP arama işlemleri menüsü için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Türkiye İş Kurumu İŞKUR 59 TYP Başvurusu 12 İlde 5 Mayıs Son

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir