Diyanet İşleri Başkanlığı 3872 Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı 3872 Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İstanbul İl müftülüğü için bin 294 erkek ile 2 bin 528 kadın olmak üzere toplamda 3 bin 872 yaz Kur’an kursu geçici öğretici alımı için başvuruları 17 Mayıs’ta başlatmıştı. Başvurular 29 Mayıs Pazartesi günü sona eriyor.

İlçe Müftülükleri tarafından açılacak olan 2017 yılı Yaz Kur’an Kurslarında (Cami, Kur’an Kursu veya uygun görülen diğer yerler) ek ders ücreti karşılığı görevlendirilmek üzere Geçici Kur’an Kursu Öğreticisi sınavı yapılacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylarda aranan şartlar şunlardır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendindeki “Ortak Nitelik” şartını taşımak gerekiyor. Şart şu şekildedir:

Atanmalarında dini öğrenim şartı esas alınan unvanlarda; itikat, ibadet, tavır ve hareketlerinin İslâm törelerine uygunluğunun çevresinde bilinir olduğu şeklinde ortak bir nitelik taşımak.

En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak, 2016 yılı KPSS (DHBT) sınavına girmiş olmak, Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak, 4-6 yaş grubu öğrencilere yönelik din eğitimi verecek öğreticiler için; Başkanlık tarafından yapılan 4-6 yaş Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne katılmış olmak veya 4-6 yaş Çocuk Gelişimi ve Eğitimi ile ilgili diplomaya yada bu alanla ilgili en az 296 saatlik sertifikaya sahip olmak gerekiyor.

Başvurular nasıl yapılacak? Başvuru yapmak isteyenler en geç 29 Mayıs 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar istenilen belgelerle birlikte görev almak istedikleri yalnızca bir ilce müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Birden fazla ilçe müftülüğüne müracaat edenlerin (sınavı kazansalar dahi) müracaatları geçersiz sayılacaktır. İlan metni için TIKLAYINIZ.

kadrolar-001.jpg

Kaynak: Diyanet 3 Bin 872 Geçici Öğretici Alımı Başvuruları 29 Mayıs Sona Eriyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir