İŞKUR TYP İşçi Alımı Başvuruları 19 Mayıs’ta Sona Eriyor

İŞKUR TYP İşçi Alımı Başvuruları 19 Mayıs'ta Sona Eriyor

İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) tarafından sürdürülen Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında işçi alımları devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye genelinde binlerce işsiz iş sahibi oldu, 13 ilde 113 farklı pozisyon için başvurular devam ediyor. Adaylar başvurularını 19 Mayıs 2017 tarihine kadar yapabilecekler. Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışabilmek için gerekli şartları ve detaylı bilgiyi haberimizden öğrenebilirsiniz.

İŞKUR tarafından TYP kapsamında alımı yapılacak iller; Artvin, Ağrı, Diyarbakır, Tunceli, Yozgat, Şırnak, Giresun, Kars, Bartın, Siirt, Muş, Samsun ve Kocaeli olarak ilan edildi. Alınacak işçiler kamu kurum ve kuruluşlarında çevre temizliği, ağaçlandırma, restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması gibi işlerde çalıştırılacaklar.

Toplum Yararına Programlara başvuru yapabilmek için; 18 yaşını tamamlamış olmak, İŞKUR’a kayıtlı olmak, öğrenci olmamak (Açıköğretim öğrencileri hariç) gerekiyor. Emekli, malul, dul ve yetim aylığı alanlar başvuru yapamayacaklar. Toplum Yararına Programlar kapsamında çalışan işçilere asgari ücret üzerinden maaş ödenecek, çalışanlar sağlık hizmetlerinden de yararlanacaklar.

Türkiye İş Kurumunun TYP kapsamında yayınladığı ilanları ve alım yapılacak kamu kurumlarını aşağıdaki bağlantılardan giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Toplum Yararına Programlarla ilgili tüm detaylar için TIKLAYINIZ. İŞKUR Toplum Yararına Programlar açık pozisyonlar için TIKLAYINIZ.

Kaynak: 13 İlde İŞKUR TYP İşçi Alımı Başvuruları 19 Mayıs’ta Sona Eriyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir