Jandarma Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Uzman Erbaş Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı 2017 yılı 7. dönem uzman erbaş alımı başvuruları başladı. Yayınlanan ilana göre jandarma komando ve jandarma asayiş birliklerine sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacak. Jandarma lise mezunu erbaş alımı başvuruları 29 Mayıs tarihi itibariyle başladı. Daha önce başvuran ve başarılı olan adayların tekrar başvuru yapmamaları gerektiği belirtiliyor.

Yaş şartı yine eski dönemlerdeki uzman erbaş alımları ile benzerlik taşıyor. Jandarma Genel Komutanlığı 2017/7 uzman erbaş alımına 25 yaşını bitirmemiş adaylar başvuru yapabilecek. Bu doğrultuda yalnızca 1 Ocak 1992 tarihinden sonra doğan adayların başvuruları kabul edilecek. Ancak daha önce sözleşmeli erbaş veya er olarak 3 yıl görev yapmış adaylarda yaş şartı 29 olarak belirlendi. Bu adaylardan 1 Ocak 1988 sonrası doğumluların başvuruları alınacak.

Askerlik şartı da yine şartlar arasında yer alıyor. Askerlik hizmetinden terhis tarihinin üzerinden 3 yıl geçmemiş olan adaylar başvuru yapabilecek. 29 Mayıs 2014 tarihinden sonra terhis olan adaylar başvuru kapsamında olacakken, bu tarihten önce askerliğini bitiren adaylar başvuramayacak.

Öğrenim şartı da yine eski dönemlerde olduğu gibi en az lise veya dengi okullardan mezun olmuş olmak şeklinde belirlendi. Bunlara ek olarak askerde olan adaylardan, 29 Temmuz 2017’den önce terhis olacaklar da Jandarma 2017/7 uzman erbaş alımına başvurabilecek.

Jandarma Genel Komutanlığı 2017/7 uzman erbaş alımı başvuruları Jandarma Genel Komutanlığının web sitesi aracılığıyla yapılacak. 30 Haziran tarihine kadar alınacak olan başvurular yalnızca internet ortamından alınacak. Jandarma 2017/7 uzman erbaş alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

Kaynak: Jandarma Genel Komutanlığı 2017/7 Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir